Felsefe "YALNIZCA SONUÇ ÖNEMLİDİR"
reklam
Felsefe  "YALNIZCA SONUÇ ÖNEMLİDİR"

Felsefe "YALNIZCA SONUÇ ÖNEMLİDİR"

Yazar: Pelin Okunma Sayısı: 584 Yayınlanma Tarihi 05 Mar 2021 Yorum: 0

Felsefe


"YALNIZCA SONUÇ ÖNEMLİDİR"


Görünüşte basit olan bu ürün felsefesi ile HECO, onlarca yıldır Alman hoparlör gelişiminin ön saflarında yer almaktadır. Amaç, sesin mükemmel dengesi, şeffaflığı ve dinamikleridir.


HECO erdemleri: Bir şeyin daha da iyi olduğunu fark ettiğimizde - geliştirme, malzeme kalitesi ve teknoloji kullanımında - hiçbir çabadan kaçınmıyoruz. On yıllar boyunca bu, hoparlör pazarında kilometre taşları haline gelen yeni konseptlerle sonuçlandı.


Rakipsiz fiyat-performans oranına sahip ürünleri pazara sunmaya devam ediyor olmamız, siyah beyaz olarak ticari basın ve müşterilerimiz tarafından tescillenmiştir. HECO'nun temsil ettiği her şeyden gurur duyuyoruz - tıpkı müşterilerimiz gibi. "


 

 


- GERÇEK SES. BAŞKA HİÇBİR ŞEY


HECO, Almanca konuşmacı yapımında onlarca yıllık büyük geleneğin markasıdır. Altmış yılı aşkın bir süre önce kurulduğu günlerden bu yana, şirket yaşam alanlarında tavizsiz yüksek kaliteli müzik üretimi yapmaya kararlıdır. 


Efsanevi konuşmacı serisi, markanın bugünkü imajını şekillendiriyor. HECO'nun altmış yılı aşkın şirket tarihinde - günümüzün en önemli hi-fi teknolojilerinden bazıları da dahil olmak üzere - kendini defalarca yeniden icat etmesi, markanın gücüne ve kırılmamış yenilikçi gücüne tanıklık ediyor. 


Sayısız ödül ve test galibiyeti her zaman bu mükemmelliğe olan tutkunun bir ifadesi olmuştur. Güçlü bir grup çatısı altında yetkinlikler, seçkin ürünler yaratılacak şekilde birleştirilir.


1949'dan beri Alman HIFI - ve hala zamanının ötesinde. 


ALNİCO ORTA KADEME


Sınıfının en iyisi hoparlör "YENİ ÖZELLİK", bir AlNiCo orta kademe sürücüsü ile donatılmıştır - doğal ve kesinlikle hassas orta kademe reprodüksiyonu için bir garanti. Orta kademe, bir hoparlörün doğallığını değerlendirmek için en önemli frekans aralığıdır. Nedeni, özellikle ses alanında insan işitme duyusunun yüksek hassasiyetinde yatmaktadır. Buradaki nihai çözüm, yüksek kaliteli kağıt koni ve Alnico mıknatısların bir kombinasyonudur. AlNiCo (alüminyum - nikel - kobalt), son derece yüksek manyetik alan kuvvetlerini absorbe edebilen ve yüksek sıcaklık stabilitesine sahip bir malzemedir. Müzik severler, özellikle dinamik ve çözünürlük açısından tekrar tekrar tanımlanan akustik avantajları takdir ediyor.


Uzun bir araştırma döneminden sonra, HECO mühendisleri modern lazer teknolojisi (Klippel® sistemi) ve “sonlu elemanlar yöntemi” yardımıyla bir Alnico sürücü geliştirmeyi başardılar. İlk defa, AlNiCo'lu bir hoparlör manyetik alan, süspansiyon ve endüktans açısından simetrik olarak çalışıyor. Sonuç, mümkün olan en düşük distorsiyon ve harika bir doğal orta aralık reprodüksiyonudur. Ses dönüşümü, hafif bir kraft kağıt membran ve nispeten sert ve hızlı bir süspansiyon yoluyla gerçekleşir.


 

 


AMBALAJ KAĞIDI


HECO orta kademe ve woofer için "Kraft kağıt membran" olarak bilinen ileri teknoloji membran, en kritik akustik gereksinimleri bile karşılar. Birçok müziksever, yüksek kaliteli kağıt konilerin özellikle doğal ve düşük distorsiyonlu sesini tercih eder. Geçmişteki efsanevi sinema ve üst düzey konuşmacıların çoğu kağıt diyaframlara sahipti. Bunun nedeni, düşük ağırlık ile yüksek sönümleme arasındaki özellikle iyi orandadır. Bu amaçla, orman önceden seçilmiştir. Yalnızca İskandinav yumuşak ağaçlarında gereken güçlü lifler bulunur. Diğer odun türleri veya daha ucuz atık kağıtlar, düşük mukavemetleri nedeniyle genellikle göz ardı edilir. Ahşap lifleri daha sonra Alman üretiminden% 5 yün iplikler (uzunluk 6 ila mm) eklenerek karıştırılır. Bu işlem sırasında lifler yakalanır ve sıkı bir şekilde bağlanmış bir fiber ağ oluşturur. Bu malzeme daha sonra yüksek basınç altında eşit bir şekilde membranın konik şekline bastırılır. Bu, yüksek mekanik yükler için en iyi akustik özelliklere sahip bir hoparlör membranı oluşturur. Tüm bu olumlu özelliklerinden dolayı "Kraft kağıt membran" hemen hemen tüm HECO hoparlörlerinde kullanılmaktadır. Sabit bir sürüş sağlayan uzun atışlı boncuklar, ağır hizmet ses bobinleri ve doğrusallaştırılmış mıknatıs sistemleri ile etkileşimde maksimum dinamik ve hassasiyet garanti edilir! Tüm bu olumlu özelliklerinden dolayı, neredeyse tüm HECO hoparlörlerinde "kraft kağıt membran" kullanılmaktadır. Sabit bir sürüş sağlayan uzun atışlı boncuklar, ağır hizmet ses bobinleri ve doğrusallaştırılmış mıknatıs sistemleri ile etkileşimde maksimum dinamik ve hassasiyet garanti edilir! Tüm bu olumlu özelliklerinden dolayı neredeyse tüm HECO hoparlörlerinde “kraft kağıt membran” kullanılmaktadır. Sabit bir sürüş sağlayan uzun atışlı boncuklar, ağır hizmet ses bobinleri ve doğrusallaştırılmış mıknatıs sistemleri ile etkileşimde maksimum dinamik ve hassasiyet garanti edilir!


 


 


DÖKÜM ALÜMİNYUM ŞASİ


Bu özel olarak geliştirilmiş bileşenlerin tümü, woofer, bas-orta kademe sürücü ve orta kademe sürücüde birlikte çalışır. Tüm kasaların diğer bir ortak özelliği, distorsiyon faktörünü azaltmak için manyetik alan doğrusallaştırmalı sürücüdür. Çok havalandırmalı döküm alüminyum sepetler maksimum stabilite sunar ve bu nedenle son derece düşük rezonanslıdır. Ama görünüş açısından bile, alüminyum sepetler kalplerin daha hızlı çarpmasını sağlıyor - tüm şasiler elmas kesimli ve mükemmel hisleriyle etkileyicidir!

Benzer Konular
Yorumlar
Yorum Yap